Regały paletowe

Regały paletowe

foto6

Regały paletowe

Oferujemy Państwu nowoczesny, dopracowany w szczegółach system regałów paletowych zaprojektowany ze szczególną troską o zgodność regałów z normami FEM, zwłaszcza FEM 10.2.02 oraz EN 15512, które obowiązują w krajach Unii Europejskiej.

Regały paletowe to najbardziej uniwersalny i rozpowszechniony system składowania ładunków ciężkich, zgromadzonych na paletach lub w opakowaniach zbiorczych. Stanowią one wygodne i funkcjonalne wyposażenie przestrzeni magazynowej, zwiększające efektywność i komfort pracy. Zaletą oferowanego przez nas systemu jest łatwy dostęp do składowanej, palety pozwalający na szybką jej identyfikację. Dostępne u nas regały paletowe spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa i najostrzejsze wymogi wytrzymałościowe.

Na specjalne życzenie projektujemy też paletowe regały wjezdne typu drive-in, idealnie dostosowane do indywidualnych wymagań i potrzeb. Umożliwią one Państwu wykorzystanie istniejącej powierzchni (nawet do 85%) dzięki blokowemu składowaniu jednostek paletowych.

Funkcje

  • Oferowane przez nas regały paletowe standardowo pozwalają na tworzenie zabudowy do 12 m wysokości, ale rzeczywistym górnym ograniczeniem jest jedynie wytrzymałość i sztywność całej konstrukcji, która jest każdorazowo indywidualnie weryfikowana. Długości belek (półek) zostały dopasowane do najczęściej stosowanych na rynku palet EPAL-EUR 800×1200 mm i popularnych palet przemysłowych 1000×1200,1200×1200 mm.
  • Dostępne typoszeregi wymiarowe elementów pozwalają na składowanie palet o różnych wymiarach, w układzie podłużnym lub poprzecznym.
  • Konstrukcja elementów nośnych umożliwia budowanie gniazd nośnych (półek) o wysokościach zmieniających się co 50 mm, zapewniając precyzyjne dopasowanie wymiarów do Państwa potrzeb.
  • Połączenia o klinowym charakterze zapewniają regałom sztywność rosnącą wraz ze zwiększaniem się załadowania regału. Mechanika złącz zapewnia szybki i niekłopotliwy montaż lub przekonfigurowanie zabudowy magazynu.
  • Ramy (nogi) regału dostarczane są do obiektów w częściach, co ułatwia ich transport i ewentualne składowanie przed montażem. Ramy montowane są za pomocą połączeń śrubowych.

Kolorystyka

Słupy ram są w standardzie pokrywane lakierem proszkowym w kolorze popielatym (RAL 7040). Rygle (belki nośne) pokrywamy lakierem proszkowym w kolorze czerwonym (RAL3020). Stopy i stężenie ram są ocynkowane. Z uwagi na produkcję w Polsce możliwa jest szybka dostawa regałów w innej kolorystyce – w razie potrzeby prosimy o kontakt.

Regały paletowe wjezdne drive-in projektujemy według indywidualnych wymagań i potrzeb każdego klienta. Są one idealne do składowania jednorodnych produktów o szybkiej rotacji według zasady LIFO (ostatnie weszło, pierwsze wyszło). Obsługa regałów możliwa jest za pomocą wózków widłowych czołowych, na zasadzie wjeżdżania w głąb bloku regałów w jeden wspólny korytarz roboczy. Regał wjezdny to zwarta konstrukcja, w przypadku której drogi transportowe ograniczone są do minimum.
W ofercie posiadamy również regały paletowe: przejezdne, przepływowe, push-back.

W celu złożenia oferty lub zapytania prosimy o kontakt e-mailowy lub telefoniczny.